Proje Hakkında

Proje Bilgilendirme Toplantısı

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın'ın katılımıyla 15 Temmuz 2010 tarihinde İstanbul'da yapılan toplantı ile Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında yürütülen çalışmalar hakkında kamuoyuyla bilgi paylaşımında bulunuldu.

Toplantının açılışında konuşan TÜVTÜRK Genel Müdürü E. Naci Başerdem, trafik sorununun yıllardır Türkiye'nin kanayan bir yarası olduğunu belirttikten sonra, "Sorunun temeline indiğimizde, çözümün ortak bir hareketten geçtiğine inanarak bu yola çıktık. Herkesin üzerine düşeni yapması ve sorumlu davranması halinde, çok kısa sürede arzu ettiğimiz hedefe ulaşacağımızdan hiç kuşkumuz yok." diyerek herkesi sorumluluğa çağırdı.

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın Kampanya Bilgilendirme Toplantısında şunları söyledi: "Bizim için en önemli ve başka hiçbir şey ile kıyaslanamayacak olan öncelik: Bir vatandaşımızın dahi hayatını kurtarmaya vesile olmaktır. Tüm bu yaptıklarımızın olumlu sonuç vermesi için vatandaşlarımızın trafikte daha bilgili ve bilinçli olmaları ve davranmaları gerekmektedir."