Bilgi Bankası

Trafikte Sorumluluk Hareketi paydaş toplantılarında çıkan sonuçlardan biri de, Türkiye’de geçmiş trafik bilinçlendirme kampanyalarının görsel çalışmalarının araştırılması, bilimsel çalışmaların derlenerek bir araya getirilmesiydi.

Bu amaçla yola çıkıldığında geçmişte yapılmış birçok görsel içerikle birlikte, geçmişte tamamlanmış ya da günümüzde de devam eden birçok araştırma içeriğine ulaşıldı ve bunlar bilgi bankasında bir araya getirildi.

Bu anlamda Emniyet Genel Müdürlüğü, Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu arşivlerinde bulunan çok önemli içerik bilgi bankasında da bulunmaktadır.

Bunun yanı sıra Bilgi Bankası, trafik konusunda en önemli kaynakları ve içerikleri sağlayan ve Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı tarafından yönetilen www.trafik.gov.tr ile Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yönetilen www.kgm.gov.tr sitelerinin en önemli içeriklerini almakta veya bunlara doğrudan yönlendirme sağlamaktadır.