Tamamlanan Projeler

Sorumlu Vatandaş Hareketi

Trafikte Sorumluluk Hareketi’nin alt projelerinden biri olan Sorumlu Vatandaş Hareketi, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları arasında imzalanan iş birliği protokolü ile 2010, 2011 ve 2013 yıllarında uygulanmıştır.

Proje kapsamında, Halk Eğitimi Merkezi öğretmenlerine ve usta öğreticilerine trafik güvenliği ve bireysel sorumluluk konulu eğitici eğitimi verilmiştir. Katılımcılar, proje için özel olarak geliştirilen ve kendilerine temin edilen materyal ve eğitim içerikleriyle, Halk Eğitimi Merkezi’ndeki kursiyerlerine trafik güvenliği ve bireysel sorumluluk konularında eğitim vermiştir. Seminere katılan ve kursiyer eğitimi seti verilen öğretmenler, her yeni kursiyer grubuna aynı eğitimi vermiştir.

3 yıl boyunca, Adana, Afyon, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Muğla, Ordu, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van olmak üzere 27 farklı ilde uygulanan proje kapsamında 183.727 kişiye ulaşılmıştır. Proje hedeflerine ulaşıldığı ve protokolün süresi dolduğu için, proje uygulamaları tamamlanmıştır.